termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Turystyka

Co warto zobaczyć w Londynie – ciekawe atrakcje

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Londynie? Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od twoich zainteresowań oraz upodobań. Każdy może wybrać dogodną formę spędzenia wolnego czasu. Poniżej przedstawiono kilka ciekawych atrakcji, które warto jest wziąć pod uwagę. Nie ma znaczenia, czy zdecydowaliśmy się na wyjazd samotny, z drugą połówką, czy też w gronie rodziny lub przyjaciół.

Muzeum Brytyjskie (British Museum)

Zostało ono stworzone w 1759 roku. Jest to obowiązkowy punkt na mapie Londynu. Warto wspomnieć, że omawiany obiekt to pierwsze na świecie muzeum narodowe. Na specjalną uwagę zasługują oczywiście kolekcje antyków. Miłośnicy egipskich eksponatów również będą mieli co podziwiać. Należy dodać, że łączna liczba zabytkowych przedmiotów przekracza osiem milionów. To fantastyczna opcja dla tych, którzy interesują się historią.

Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie (Victoria and Albert Museum)

Jest to obiekt, który został wzniesiony na cześć królowej Wiktorii oraz księcia Alberta. Został on założony w 1852 roku. Trzeba wspomnieć, że jest to największe muzeum sztuki użytkowej oraz dekoracyjnej na świecie. Właśnie dlatego warto jest umieścić go w planie zwiedzania. Znajdziemy tutaj ponad sześć milionów eksponatów. Unikatowe kolekcje sprawiają, że możemy pogłębić swoją wiedzę, a także poznać wiele interesujących ciekawostek. Przedmioty, jakie możemy podziwiać to m.in. rzeźby, biżuterie, meble, tekstylia, mapy, fotografie, a także wiele innych. Na zwiedzanie omawianego muzeum warto jest przeznaczyć kilka godzin. Nie można również nie wspomnieć o restauracji muzealnej, gdzie można zjeść smaczny posiłek.

Królewskie Parki w Londynie (Royal Parks of London)

Lubisz spędzać czas w otoczeniu natury? Weź pod uwagę, że ponad 40% powierzchni Londynu to tereny zielone. Z pewnością zadowoli to osoby, które oczekują komfortowego, a jednocześnie spokojnego odpoczynku. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą zrelaksować się i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Królewskie Parki to również idealne miejsce na wykonanie pamiątkowych fotografii. Trzeba podkreślić, że znajdują się one w świetnym stanie. Obiekty są systematycznie sprzątane oraz konserwowane. Klimatyczne alejki wydają się być znakomitą opcją dla tych, którzy kochają długie spacery. Nie brakuje tutaj ławeczek, na których można przysiąść po to, by delektować się magiczną atmosferą. Nie można pominąć również stawów, czy też jezior. W parkach spotkamy nie tylko ptaki, ale również dzikie zwierzęta, takie jak np. wiewiórki. Cieszą się one dużym zainteresowaniem turystów, którzy chętnie wręczają im przysmaki.

Galeria Narodowa (The National Gallery)

To wyśmienita opcja dla miłośników sztuki i malarstwa. Znajdziemy tutaj ponad 2300 obrazów europejskich twórców. Ciekawym jest, że prezentowany obiekt to jedna z najchętniej odwiedzanych galerii sztuki na świecie. Spotkamy się tutaj z takimi obrazami, jak np. Słoneczniki” Van Gogha oraz „Madonna w grocie” Leonarda da Vinci. Opinie odwiedzających potwierdzają, że dzieła są właściwie wyeksponowane, co zwiększa komfort zwiedzania.

Panorama ze Sky Garden

Interesują Cię punkty widokowe w Londynie? Oglądanie miasta z lotu ptaka z pewnością dostarczy wiele pozytywnych emocji. Właśnie dlatego nie warto jest rezygnować z takiej przyjemności. Bilet wstępu do Sky Garden jest bezpłatny, jednak może wymagać wcześniejszej rezerwacji. Pamiętajmy, że jest to miejsce, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Z najwyższych piąter wieżowca roztacza się cudowny widok na m.in. Tamizę. Panorama Londynu szczególnie efektownie prezentuje się po zachodzie słońca.

Greenwich

To doskonała opcja dla tych, którzy chcą poczuć wiejski klimat. Trzeba wspomnieć, że do Greenwich można dojechać w okołu 30 minut z samego centrum Londynu. Nie jest to więc zbyt duża odległość, co stanowi spore udogodnienie dla turystów. Z pewnością warto jest odwiedzić kompleks Obserwatorium Astronomicznego. Dech w piersiach zapiera również jedyna w swoim rodzaju architektura, czy też park.