termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Sport

Aplikacje do biegania – które z nich warto zainstalować?

Zdrowy tryb życia nie tylko poprawia samopoczucie, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób. Właściwie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa do tego, aby utrzymać dobry stan zdrowia, wzmocnić organizm, czy też zwiększyć wydolność organizmu. To również jedyny rozsądny sposób na to, aby zrzucić zbędne kilogramy bez efektu jojo. Aplikacje do biegania są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszym krokiem jest określenie indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Poniżej przedstawiono kilka propozycji, które warto jest wziąć pod uwagę.

Nike+ Running

To darmowa aplikacja do biegania, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby, które nie chcą narażać się na dodatkowe koszty. Wyróżnia się ona satysfakcjonująca funkcjonalnością – znajdziemy tutaj wiele opcji, które przydają się podczas treningów. Omawiana aplikacja umożliwia m.in. śledzenie przebytego dystansu, planowanie trasy, czy też liczenie spalonych kalorii. Oczywiście dobrze jest również zagłębić się w szczegółowe analizy, dzięki którym kontrola nad sylwetką stanie się o wiele prostsza. Zadowoli to osoby, które dążą do redukcji wagi, ale nie tylko. Prezentowana aplikacja nierzadko wybierana jest przez doświadczonych biegaczy, którzy pragną monitorować swoje osiągi sportowe.

Dostęp do danych statystycznych sprawia, że w dowolnym momencie możemy sprawdzić, jak wyglądała nasza aktywność w minionym tygodniu, czy też miesiącu. Oznacza to, że nie musimy dodatkowo zapisywać dni aktywnych, gdyż wszystkie dane zapisują się w aplikacji. Omawianą aplikację można zainstalować na każdym telefonie, a system operacyjny nie ma tutaj znaczenia. Posiada ona wbudowany odtwarzacz muzyczny, a więc podczas słuchania ulubionej muzyki nie musimy korzystać z innych aplikacji.

Endomondo Sports Tracker

To kolejna aplikacja do biegania, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Sporym atutem jest intuicyjna obsługa, która nie stwarza żadnych problemów. Plusem jest fakt, że możemy tutaj gromadzić statystyki z kilku różnych dyscyplin sportowych. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy nie tylko biegają, ale również cenią sobie inne aktywności np. treningi piłkarskie, czy tez na siłowni. Aplikacja monitoruje przebytą trasę, jednak należy pamiętać o tym, aby włączyć moduł GPS. Możliwe jest również uruchomienie trybu „trenera audio”. Po zakończonym biegu poinformuje nas on o długości przebytej trasy, czy też liczbie spalonych kalorii. To znaczne udogodnienie, jeśli telefon mamy schowany w kieszeni lub plecaku i nie mamy ochoty go wyciągać.

Omawiana aplikacja także posiada wbudowany odtwarzacz muzyczny. Oznacza to, że nie ma konieczności przełączania się pomiędzy kilkoma aplikacjami. Jest to znakomita opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Endomondo Sports Tracker w wersji podstawowej nie generuje żadnych opłat, jednak ilość dostępnych funkcji jest ograniczona. Wersja płatna gwarantuje znacznie więcej możliwości.

RunKeeper

Komfortowa oraz prosta w obsłudze aplikacja do biegania umożliwia efektywną kontrolę nad treningami. Jest ona kompatybilna zarówno z systemem Android, jak i iOS, więc nie ma większego znaczenia to, jakie urządzenie posiadamy. Wersja testowa jest bezpłatna, jednak chcąc otrzymać dostęp do przydatnych, a jednocześnie ciekawych funkcji należy zdecydować się na wykupienie abonamentu. Oczywiście w dowolnym momencie można z niego zrezygnować, a więc nie trzeba obawiać się długoterminowego obciążenia finansowego.

Atutem jest fakt, że przedstawiana aplikacja do biegania pozwala planować treningi. Ponadto synchronizuje się ona z kalendarzem, co także stanowi znaczące udogodnienie. Podobnie, jak w poprzednich aplikacjach istnieje możliwość korzystania ze zintegrowanego odtwarzacza muzyki. Ulubione utwory z pewnością będą działać motywująco, a więc osiągnięcie zamierzonych celów nie będzie wyzwaniem. Aktywowanie trenera głosowego zapewnia dostęp do komunikatów głosowych. Plusem są również szczegółowe statystyki i zestawienia.