termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

neurolog
Lifestyle

W jakich schorzeniach może pomóc neurolog?

Zmagasz się ze schorzeniami układu nerwowego? Sprawdź, kiedy warto udać się po specjalistyczną pomoc. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje. Poznaj szczegóły i zadbaj o swoje zdrowie już teraz!

Choroba Alzheimera

To przewlekła i postępująca choroba neurozwyrodnieniowa mózgu, która wpływa na zanik komórek nerwowych i prowadzi do otępienia mózgowego. Oznacza to utratę pamięci epizodycznej. Chore osoby mogą więc nie pamiętać, co robiły danego dnia, lecz doskonale pamiętają wydarzenia z dalekiej przeszłości. 

Choroba Alzheimera najczęściej pojawia się u osób po 65 roku życia, chociaż zdarza się, że występuje przed 60 rokiem życia. Natomiast początki jej rozwoju mogą zachodzić już przed ukończeniem 30 lat. Związane jest to z nieprawidłowościami w tkance mózgowej. 

Chociaż nie ma leku na Chorobę Alzheimera, istnieją skuteczne metody, aby znacznie spowolnić jej postęp, a także pomóc choremu radzić sobie z pobudzeniem czy dezorientacją. Właśnie dlatego warto odwiedzić stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic i wybrać usługę neurolog Warszawa. To sprawdzone i polecane przez wielu pacjentów rozwiązanie.

Choroba Parkinsona 

To choroba, którą powoduje zanik komórek struktury śródmózgowia, czyli istoty czarnej, a co za tym idzie, zmniejsza się ilość dopaminy. Wówczas dochodzi do problemów z prawidłowym poruszaniem się oraz utrzymaniem właściwego napięcia mięśni szkieletowych. 

Do najbardziej charakterystycznych objawów należy spowolnienie ruchowe. Ponadto może występować drżenie spoczynkowe czy wzmożone napięcie mięśniowe. Zauważyć można także zaburzenia postawy. Przedział wiekowy zapadalności na Chorobę Parkinsona jest bardzo szeroki i obejmuje osoby w wieku od 30 do 80 lat. 

Podczas leczenia stosuje się rozwiązania, które wpływają na stymulację produkcji dopaminy bądź na hamowanie metabolizmu tego związku. Wystarczy skontaktować się ze specjalistą z Sieci Kliniki Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic, który zaproponuje efektywne leczenie.

Zawroty głowy i zaburzenia równowagi

Objawy te mogą mieć wiele przyczyn, również tych neurologicznych. Chociaż nie zawsze świadczą o poważnych chorobach, nie wolno ich ignorować. Jeżeli więc niepokoją cię takie symptomy, koniecznie udaj się do specjalisty, który dokładnie zbada przyczynę problemu, a następnie zaproponuje skuteczne metody leczenia.

Pamiętaj, że Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic skupia wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy do każdego przypadku podchodzą w indywidualny sposób i zawsze proponują skuteczne rozwiązania. Ponadto możesz odbyć wizyty bez wychodzenia z domu, co stanowi doskonałą propozycję dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić gabinetu. Wszystko to sprawia, że na te profesjonalne usługi zdecydowało się tak wiele osób. Dołącz do nich i ciesz się dobrym zdrowiem przez długie lata!

fot. materiały prasowe