termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Ubezpieczenie turystyczne na narty
Poradnik Sport Turystyka Zdrowie

Ubezpieczenie turystyczne na narty – Co warto wiedzieć?

Wyjeżdżając w podróż na narty warto się ubezpieczyć. Wybierając ubezpieczenie turystyczne na narty powinniśmy sprawdzić oferty towarzystw ubezpieczeniowych pod kątem zwrotu kosztów leczenia za granicą, następstw nieszczęśliwych wypadków czy kosztów akcji ratowniczych. Warto również zwrócić uwagę na OC dla narciarzy, ubezpieczenie sprzętu narciarskiego oraz pakiet assistance.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wybierasz się na narty za granicę? Koniecznie wykup ubezpieczenie kosztów leczenia. Podczas jazdy na nartach łatwo można nabawić się kontuzji, a zakup leków bądź pobyt w zagranicznym szpitalu wiąże się ze sporymi kosztami. Tylko koszt leczenia nagłych chorób jest zwracany przez ubezpieczyciela. Jeżeli natomiast chorujemy na schorzenia przewlekłe, takie jak cukrzyca, astma czy nadciśnienie i w trakcie wyjazdu zagranicznego dojdzie do zaostrzenia takiej choroby nie otrzymamy zwrotu poniesionych wydatków. W takim wypadku warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia obejmującego leczenie chorób przewlekłych, choć jest to związane z niemałą dopłatą do ubezpieczenia.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

W trakcie jazdy na nartach może dojść do wypadku powodującego uszczerbek na zdrowiu. Dzięki posiadaniu ubezpieczenia będziemy mogli uzyskać zwrot kosztów leczenia poniesionych w wyniku kontuzji na stoku. Kwota jaką otrzymamy zależy od tego, na ile byliśmy ubezpieczeni oraz jak ubezpieczyciel ocenia nasz wypadek – zdefiniowany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i wyrażony jako procentowy uszczerbek na zdrowiu. W wyjątkowych sytuacjach, takich jak np. nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu, możliwa jest wypłata 100 % odszkodowania.

Ubezpieczenie od kosztów akcji ratowniczych

W wielu państwach, np. w Austrii czy Czechach należy płacić za akcję ratowniczą. W przypadku zaginięcia narciarza w górach, zostanie on obciążony wszystkimi kosztami związanymi z akcją poszukiwawczą. Kwota ta może wynieść nawet kilka tysięcy euro, w szczególności, gdy do akcji został zaangażowany helikopter. Wobec tego, wykupując ubezpieczenie od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego warto sprawdzić, czy oferuje ono tego rodzaju ubezpieczenie.

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują również ubezpieczenie sprzętu, przede wszystkim nart czy deski snowboardowej, ale także i butów narciarskich, kijków czy gogli. Ubezpieczenie uwzględnia zarówno uszkodzenie jak i kradzież sprzętu.

Odpowiedzialność cywilna narciarzy

Na stoku nietrudno o zderzenie z innym narciarzem, co może spowodować obrażenie jego ciała bądź uszkodzenie sprzętu. Najczęściej szkodę musi w całości pokryć sprawca, dlatego warto sprawdzić czy wybrana przez nas polisa chroni odpowiedzialność cywilną narciarzy.

Assistance, czyli pełna opieka w czasie wyjazdu

Assistance to obowiązkowy pakiet każdego ubezpieczenia na narty. Pakiet ten oferuje pełną opiekę w czasie wyjazdu. Zapewnia całodobowy dyżur telefoniczny, pomoc tłumacza, wsparcie w razie kradzieży dokumentów, a także udzielanie informacji dla podróżnych.