termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Sport

Poznajcie aktywności sportowe, które są przyjemne. Krótki poradnik na temat zdrowego stylu życia z małym przymrużeniem oka

Ruch to zdrowie – choć to truizm jakich mało, nadal wiele osób o tym zapomina, traktując swoje ciało nie jako „świątynię ducha”, lecz jak śmietnik. Nie chcemy nikogo obrażać i rozumiemy, że raz na jakiś czas każdy może zboczyć ze ścieżki dobra, czyli zdrowego odżywiania, ale żeby cały czas odżywiać się w fast foodach, to już lekkie przegięcie. A potem można słyszeć narzekanie pt. „ja wcale tyle nie jem”. Jasne nie trzeba wcale jeść sporo śmieciowego jedzenia, by waga pokazywała coraz więcej kilogramów. Zatem pamiętajcie, że zdrowe jedzenie ma duże znaczenie, ale cóż bez aktywności fizycznych i ono nie znaczy tak wiele. Na szczęście są aktywności, które są przyjemne. Zatem dlaczego nie spróbować? Jeżeli nie wiecie co może być i przyjemne i zdrowe, koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik na ten temat.

Aktywność i przyjemność nr 1: jazda na rowerze

Są aktywności przyjemne i bardzo przyjemne. Do tych drugich na pewno zalicza się jazda na rowerze. Tutaj musicie wiedzieć, że godzina pedałowania w umiarkowanym tempie pozwala Wam stracić aż 500 kalorii, czyli taki dosyć porządny obiad. Ale to nie wszystko. Otóż poprawia się także Wasza kondycja, praca układu sercowo-naczyniowego, a ciało staje się bardziej jędrne. Zatem nie tylko lepiej się poczujecie i psychiczne i fizycznie, ale też będziecie lepiej się prezentować. Zawsze też możecie umawiać się na wycieczki rowerowe z przyjaciółmi czy też z partnerem. Nie polecamy Wam wyścigów rowerowych, bo może się to zakończyć kontuzją. Swoją drogą pamiętajcie, że bezpieczeństwo rzecz najważniejsza, a więc kask na głowę, ochraniacze na łokcie i kolana to podstawa. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu, to polecamy Wam markę Romet – tanie, ale bardzo dobre rowery są w zasięgu Waszej ręki i portfela.

Aktywność i przyjemność nr 2: tylko dla dorosłych…

Nasza druga aktywnością, która daje także dużą przyjemność jest oczywiście seks, ale to przyjemność tylko dla dorosłych. Ok, żeby nie było, że jesteśmy gołosłowni, warto wiedzieć, że podczas stosunku możecie spalić całkiem sporo kalorii. Szacuje się, że w czasie minuty seksu mężczyzna spala około 4,2 kcal, zaś kobieta 3,1 kcal. Zatem im dłużej i bardziej namiętnie, tym lepiej. Ale pamiętajcie, że seks najlepiej smakuje z odpowiednią osobą, a nie z pierwszą lepszą.

Aktywność i przyjemność (ale nie dla facetów) nr 3: zakupy

Nic tak nie cieszy kobiet jak zakupy, gdzie mogą wydać więcej niż normalnie i najlepiej jeszcze, aby to partner stawiał. Ale czy wiecie, że bieganie po sklepach poza przyjemnością jaką daje pozwala jeszcze spalić kalorie i również całkiem sporo? Szybkie chodzenie po galerii handlowej, przymierzanie dużej ilości ubrań, a dodatkowo walka z innymi kobietami o ciuchy w promocyjnej cenie sprawia, że w ciągu godziny spalicie nawet 300 kalorii, a przecież zakupy godzinne to nie zakupy. Taka aktywność na pewno nie jest przyjemnością dla Waszych partnerów, ale z drugiej strony, cóż, Wam od życia się należy. Mężczyźni zamiast narzekać zawsze mogą przejść się do salonu samochodowego pooglądać „bryki” – choć oni rzeczywiście mogą tylko pooglądać.

Aktywność i przyjemność nr 4: taniec

I tak właśnie dotarliśmy do przyjemności nr 4, czyli ostatniej w naszym zestawieniu. Naszym zdaniem dużo frajdy i przyjemności daje taniec, im szybszy, tym lepiej. Zatem może warto wybrać się na potańcówkę i spalić trochę, a nawet sporo kalorii. Zawsze też możecie tańczyć w domu, w końcu impreza domówka może być także świetną imprezą. Czas teraz na trochę faktów, a więc godzina szybkiego tańca pozwala spalić około 460 kalorii, nawet jeżeli niezbyt trafiacie w rytm czy raczej skaczecie niż tańczycie – to nie ważne, ważne że możecie spalić kalorie i naprawdę świetnie się bawić.

Każdy może czerpać przyjemność z innych rzeczy, w końcu są osoby, które naprawdę lubią się zmęczyć i bieganie sprawia im sporo radości. Akurat my do nich raczej nie należymy. Owszem cieszymy się, ale wtedy, jak skończymy już bieganie i możemy odpocząć. Ale z drugiej strony to też jakaś przyjemność. Dodatkowo zamiast spędzać czas oglądając seriale, warto wybrać się na spacer czy też na basen i takie aktywności też są dobrym wyborem. A wy, co lubicie najbardziej robić?