Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

pensje piłkarzy
Sport

7 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie

Kochają ich miliony (jeśli nie miliardy!) fanów na świecie. Dostarczają swoimi zagraniami i bramkami wiele emocji. Wielu młodych chłopców, gdy się spytać kim chcą zostać w przyszłości odpowiadają: piłkarzem takim jaki Messi czy Ronaldo. Poza sławą, talentem i ciężką pracą na treningach, to co łączy najlepszych piłkarzy na świecie to pieniądze. i to nie byle jakie pieniądze! We współpracy z rankingiem bukmacherów, przygotowaliśmy listę zawodników, którzy otrzymują najwięcej za swoja pracę na i poza boiskiem piłkarskim.

Piłkarze są jednymi z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. To fakt. Ale jakie jednak są ich faktyczne zarobki i w jakim kraju piłkarz będzie miał największą wypłatę? Najwięcej płacą w Premier League w Anglii, gdzie w rok piłkarz średnio (!) jest w stanie zarobić nawet 15 milionów złotych. Dobrze można zarobić też w niemieckiej Bundeslidze, bo aż 7 i pół miliona złotych rocznie. We Włoszech dostaniemy prawie 6 i pół miliona, a w Hiszpanii niespełna 6 milionów. Jak na tym tle wypada Polska? Też całkiem nieźle, bo polski piłkarz grający w Ekstraklasie dostanie ponad pół miliona złotych rocznie. Nie mniej jednak jest to nadal dużo mniej, niż płacą za granicami naszego kraju. Nie ma się więc co dziwić, że nasi sportowcy coraz częściej decydują się grać dla kogoś innego. 

Skoro mamy już widełki zarobków sportowców, zastanówmy się ile właściwie są w stanie zarobić najlepiej opłacani piłkarze na świecie. 

7. Javier Alejandro Mascherano

Ten zawodnik to argentyński piłkarz, który gra dla chińskiego klubu Hebei China Fortune i dla reprezentacji Argentyny. Gra on na pozycji pomocnika lub obrońcy i zarabia rocznie 19,1 miliona euro. W przeliczeniu na stawkę godzinową, daje to 2166 euro!

6. Hulk

Podobnie jak zawodnik Hebei zarabia Givanildo Vieira de Souza, który znany jest pod pseudonimem Hulk. Jest on napastnikiem w zespole Shanghai SIPG, a sam pochodzi z Campina Grande w Brazylii. Jego roczne zarobki wynoszą około 20 milionów euro, co na godzinę daje całe 2250 euro. 

5. Alexis Alejandro Sánchez Sánchez

Chilijczyk gra dla jednego z najlepiej płacących klubów sportowych na świecie – angielskiego Manchester United. Gra na pozycji pomocnika, lub napastnika i zarabia na tym 22,5 miliona euro rocznie. Trzydziestoletni mężczyzna może pochwalić się stawką godzinową liczącą 2569 euro na godzinę.

4. Andrés Iniesta 

Kolejnym piłkarzem, który może pochwalić się pokaźną wypłatą jest Andrés Iniesta Luján, trzydziestopięcioletni mężczyzna pochodzący z Hiszpanii. Luján gra w japońskim klubie Vissel Kobe, a w roku 2010 zdobył złoty medal na mistrzostwach świata. W przeszłości grał on też w reprezentacji Hiszpanii, ale obecnie całkowicie oddał się Vissel Kobe. Jego roczne zarobki wynoszą ponad 25 milionów euro rocznie, czyli 2833 na godzinę.

3. Neymar

Na zaszczytnym trzecim miejscu najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie jest Neymar da Silva Santos Júnior, znany po prostu jako Neymar. Pochodzi on z Brazylii, ale gra dla francuskiego klubu Paris Saint-Germain. Oprócz tego, występuje też w reprezentacji swojego kraju. Jest on uważany za jednego z najlepszych zawodników swojego pokolenia i najdroższego piłkarza na świecie. Ile więc zarabia ta gwiazda futbolu? Jego roczna wypłata wynosi nawet 30 milionów euro! W przeliczeniu na godzinę jego pracy daje nam całe 3416 euro. 

2. Cristiano Ronaldo

A właściwie Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro ma wielu fanów na całym świecie. Wiele osób uważa, że nie ma obecnie lepszego piłkarza niż on, co zarazem przekłada się też na jego wypłatę. Pochodzi on ze słonecznej Portugalii i gra na pozycji kapitana w jej reprezentacji narodowej. Nie mniej jednak, największą karierę robi grając na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Wcześniej wiele lat spędził w Man Utd i Realu Madryt, a obecnie zdobywa kolejne laury we włoskim klubie – Juventus Turyn. Ile zarabia legendarny Cristiano? Niebagatelne 31 milionów rocznie, a więc niewiele więcej, niż zawodnik z PSG. W przeliczeniu na godzinę jest to 3571 euro. 

1. Messi

FC Barcelona jest uważana przez wiele osób za najlepszy klub futbolowy na świecie. A piłkarz, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu uchodzi za rywala Ronaldo. Mowa oczywiście o Lionelu Messi (pełne nazwisko: Lionel Andrés Messi Cuccittini). Messi pochodzi z Argentyny i tam też gra w reprezentacji narodowej z opaską kapitana. Nie jest to jednak jedyny zespół, któremu przewodzi, bo jest on też kapitanem hiszpańskiej FC Barcelony. Messi wygrał w swoim życiu wiele turniejów i mistrzostw, więc jego zarobki nie powinny nikogo dziwić. Ile dokładnie zarabia najbogatszy piłkarz świata? Jego roczna wypłata wynosi ponad 40 milionów rocznie, a więc 4566 euro na godzinę. Całkiem nieźle jak na “tylko” kopanie piłki…

Kwoty jakie zarabiają piłkarze dla wielu “zwykłych zjadaczy chleba” wydają się zarazem i astronomiczne jak i niesprawiedliwe w odniesieniu do tego jaki przynoszą “pożytek” społeczeństwu. Jednak piłka to jeden wielki biznes i dopóty ludzie będą chcieli oglądać pojedynki najlepszych graczy na naszej ziemi, dopóty ich zarobki będą szokować…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *