termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Poradnik Uroda Zdrowie

Czosnek i jego właściwości

Jest naturalnym lekiem na wiele przypadłości, a regularnie stosowany, pomoże nam w utrzymaniu dobrej formy. Czosnek, bo o nim mowa, to silny antybiotyk, z którego w bezpieczny sposób może korzystać każdy z nas. Co warto wiedzieć na jego temat?

O wyjątkowej mocy czosnku decydują substancje znajdujące się w jego ząbkach. Związki siarki, olejki eteryczne, witaminy z grupy B oraz minerały (m. in. selen, fosfor i żelazo) – wszystko to sprawia, iż dania z dodatkiem świeżego czosnku będą miały rewelacyjny wpływ na nasze zdrowie.
Kiedy warto sięgnąć po czosnek? Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy w naturalny sposób wspomóc układ odpornościowy. Czosnek świetnie sprawdza się też w walce z nadciśnieniem oraz zbyt wysokim stężeniem cholesterolu we krwi. Dieta z jego udziałem może też odgrywać bardzo ważną rolę w profilaktyce takich chorób, jak miażdżyca czy choroba niedokrwienna serca.

Powodów, dla których warto sięgnąć po czosnek, jest sporo. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej dla nas i dla naszego zdrowia.

zdrowie kobiety