termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

zajęcia fitness
Poradnik

Najlepsze aktywności fizyczne dla kobiet

Aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Zwiększona wydolność płuc, poprawa ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej to tylko niektóre z nich. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią przeznaczać swój wolny czas na sport – w ten sposób rozładowują stres i napięcia spowodowane na przykład pracą zawodową. Jakie rodzaje treningów są najlepsze dla kobiet?

Oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji i każdy musi znaleźć coś, co będzie przynosiło mu radość. To, że jedna kobieta co tydzień będzie osiągała satysfakcję na zajęciach tanecznych, nie oznacza tego samego dla drugiej.

Dużym powodzeniem cieszy się zumba. Są to zajęcia łączące w sobie różne style tańca i ćwiczenia fitness. Wszystko odbywa się do wesołej i energetycznej muzyki. Układy choreograficzne z reguły są łatwe i przyjemne. Na jednej lekcji trwającej godzinę można zgubić nawet kilkaset kalorii.

Zajęcia fitness to kolejny blok treningowy, na który panie uczęszczają z wielkim zapałem. Zwykle towarzyszy im muzyka. Instruktorzy często stosują na nich różne akcesoria i urządzenia, takie jak: gumy, stepy dwustopniowe, czy piłki. Aerobik łączy w sobie ćwiczenia cardio, siłowe, wzmacniające mające na celu wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

Kolejną propozycją dla przedstawicielek płci pięknej są zajęcia taneczne organizowane w profesjonalnych szkołach tańca. Panie mogą odkryć na nich swoją kobiecość i poczuć się naprawdę seksownie. Przykładem są: taniec brzucha, sexy dance, burleska i wszelkie odmiany tańców latynoamerykańskich.

zdrowie-kobiety.pl