termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

węgielki do shishy
Porady

Jakie węgielki do shishy wybrać?

Palenie shishy to bardzo popularna rozrywka, którą można się cieszyć zarówno w barach z shisha, jak i we własnym domu. Do odpowiedniego korzystania z fajki wodnej konieczne jest przygotowanie takich rzeczy jak węgielki, melasa, tytoń lub kamienie nasączane smakiem. Węgielki to tak naprawdę jedna z najważniejszych rzeczy, potrzebnych do rozpalenia fajki wodnej. Węgle są produkowane w różnych kształtach, które głównie zależą od ich przeznaczenia.

Jakie są rodzaje węgielków?

Istnieją dwie kategorie węgielków do shishy, pierwszą z nich są węgielki kokosowe. Jest to najpopularniejszy, naturalny wariant. Wykonane są z węgla naturalnego otrzymywanego zwykle z łupin orzecha kokosowego, drzewa oliwnego, lub nawet drzewa cytrynowego. Do ich rozpalania potrzebne będzie użycie żaru, jednak można wykorzystać na przykład rozpalarkę czy zwykły palnik. Węgielki kokosowe charakteryzują się bardzo długim czasem ich spalania, a także mniejszą ilością popiołu. Będzie to odpowiednia opcja dla osób, które cenią sobie ponad wszystko jakość palenia.

Węgielki kokosowe, takie jak np.https://shishasklep.pl/pol_m_Wegielki-do-shishy_Wegielki-kokosowe-1328.html nie są jedynymi dostępnymi na rynku. Dla osób preferujących palenie na zewnątrz powstały tak zwane węgielki samorozpalające. Są one alternatywą dla tradycyjnych węgielków potrzebujących długiego czasu rozpalania. Węgielki samorozpalające potrzebują jedynie zapalniczki, ponieważ ich wykonanie ma jak najbardziej ułatwić i przyspieszyć rozpalanie. Zwykle trwa ono kilkanaście sekund, a same węgielki potrzebują około minuty na dokładne rozpalenie. Ich minusem jest to, że spalają się szybciej i wydzielają mniej ciepła niż węgielki kokosowe.

Zasady dotyczące wyboru węgla do shishy

Jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniego węgielka dla siebie, warto sprawdzić, jakie rady dają osoby bardziej doświadczone. Jedną z nich jest używanie zawsze wysokiej jakości węgielków. Węgielki kokosowe wysokiej jakości sprawdzą się doskonale zarówno dla laika, jak i osoby palącej shishę często. Pamiętaj, aby zawsze rozpalić całkowicie węgielki kokosowe, do momentu, kiedy ich boki pokryją się popiołem. Jednak zanim położysz węgielek na cybuch, koniecznie strąć popiół, aby smak nie uległ zmianie.

Jeżeli podczas palenia spada temperatura, warto obrócić węgielki kokosowe, ułożyć je inaczej lub dołożyć świeżych. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas palenia koniecznie musi utrzymywać się odpowiednia temperatura, co wpływa na komfort korzystania z fajki wodnej. W przypadku, kiedy tytoń zaczyna gryźć w gardło, warto zmniejszyć temperaturę. Można to zrobić zabierając z cybucha kilka węgielków, albo zmieniając ich położenie.