termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Wygładzenie zmarszczek – żywokost na zmarszczki

Żywokost lekarski posiada wiele właściwości leczniczych. Ta bylina z rodziny ogóreczników nie nadaje się do stosowania wewnętrznego ze względu na zawieranie toksyn, ale doskonale sprawdza się przy zastosowaniach zewnętrznych, gdzie jest w stanie przyśpieszać leczenie różnych schorzeń.

Do czego wykorzystywany jest żywokost?

Żywokost może być wykorzystywany między innymi do wspierania leczenia:
– otarć i stłuczeń,
– gojenia złamanych kości,
– stanów zapalnych,
– bólu reumatycznego,
– ran, owrzodzeń, oparzeń.
Żywokost stosowany jest w postaci maści. Przygotować ją można zarówno w domowych warunkach, ale można taką maść pozyskać również w aptekach. Jest to naturalny produkt, który może być stosowany również w celach pielęgnowania skóry. W tym względzie jest w stanie zapewnić poprawienie kondycji skóry twarzy.

Żywokost w redukowaniu zmarszczek

Zastosowanie maści opartych na żywokoście pozwala na skuteczne oraz bezpieczne redukowanie zmarszczek. Wynika to z możliwości dostarczenia do skóry substancji, które pozwalają oddziaływać na skórę. Do takich zalicza się allantoina, która jest substancją pozwalają na zapewnienie doskonałego nawilżenia skóry. Po zastosowaniu maści żywokostowej możliwe jest uzyskanie w krótkim czasie efektu wygładzonej oraz bardziej miękkiej skóry. Maść jest w stanie skutecznie oddziaływać na linie mimiczne, co pozwala na ograniczenie negatywnych efektów starzenia się. Przeciwdziałać można zmianom, które wynikają z zaniku kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Jednak maść żywokostowa jest w stanie zapewnić również zmniejszenie negatywnych zmian skórnych wynikających z zaburzeń hormonalnych, przewlekłego stresu, stosowanej diety.
Wykonana z żywokostu maść może być stosowana na różnych częściach ciała. Skuteczna terapia powinna trwać przez okres około tygodnia, gdzie maść najlepiej stosować na noc i bez decydowania się na stosowanie dodatkowych kosmetyków. Tak stosowana maść jest w stanie zapewnić skuteczną regenerację skóry poprzez oddziaływanie na odżywienie skóry. W tym względzie można zarówno oddziaływać na zmarszczki, ale również na ogólne regenerowanie skóry.

Jak maść odżywia skórę?
Generalnie efekty starzenia wpływają na występowanie braków pewnych substancji odżywczych w skórze. Jednocześnie starzejący się organizm nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu produkty istotnych dla wyglądu skóry substancji. Ograniczenie starzenia się skóry można uzyskać jedynie poprzez decydowanie się na zastosowanie preparatów, które pozwalają dostarczyć dodatkowe substancje odżywcze, które ograniczają występowanie niedoborów. W żywokoście znajduje się wiele cennych dla skóry substancji, do których zaliczyć można między innymi witaminę B5, która bezpośrednio wpływa na elastyczność skóry.
W tym względzie żywokost na zmarszczki zawiera polisacharydy, które między innymi są w stanie oddziaływać na skórę podobnie jak witamina B5. Są one wpływać zarówno na nawilżenie skóry, ale również na przyśpieszanie procesów gojenia się ran. Występowanie w jednym preparacie zarówno witaminy B5, polisacharyd oraz alantoiny pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu odmłodzenia ciała. Inną istotną substancją jest kwas rozmarynowy, który posiada działanie przeciwdziałające utlenianiu. W ten sposób możliwe jest redukowanie występowania w organizmie wolnych rodników. Wpływają one na przyśpieszanie starzenia się skóry. Wolne rodniki dostają się do skóry podczas oddychania czy też podczas jedzenia. Do efektów oddziaływania kwasu rozmarynowego na skórę można zaliczyć hamowanie postępowania starzenia się skóry oraz pogłębiania się zmarszczek.
Występujące w żywokostowych maściach garbniki są w stanie zapewnić takie efekty jak ściąganie skóry. W ten sposób maść jest w stanie być doskonałym sposobem na ograniczenie konieczności stosowania kosmetyków tonizujących. Dodatkowo garbniki są w stanie zapewnić przywracanie skórze prawidłowego pH, czy też oddziaływać na mikrokrążenie, co jest w stanie w doskonały sposób wpływać na wchłanianie prze ciało istotnych dla skóry składników.