termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Turystyka

Ustka i jej atrakcje

Jest jedną z tych miejscowości, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy nad morzem, ciesząc się i pięknymi widokami, i rewelacyjnym zagospodarowaniem. Ustka to popularny kurort, na terenie którego tanie noclegi można znaleźć bez większych problemów . Jakie atrakcje sprawiają, iż turyści tak chętnie zaglądają do tego letniska? W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Ustka i jej atrakcje

Ustka to przede wszystkim popularne uzdrowisko, na terenie którego bardzo chętnie wypoczywają kuracjusze z całego kraju. Korzystny klimat sprawia, iż każdy z nas może poprawić tu swą formę i zapomnieć o wielu uciążliwych dolegliwościach. Piękne plaże, port rybacki i żeglarski – oto kolejne atrakcje, dzięki którym można tu spędzić wolny czas w przyjemny sposób. Wypoczynek w Ustce może się jednocześnie okazać idealnym rozwiązaniem dla tych, których interesują historyczne wycieczki. W Ustce nie brak cennych pamiątek z dawnych czasów, przy czym największe wrażenie robią tu poniemieckie bunkry, do dziś przypominające nam o trudnych latach II wojny światowej. Z wojennymi pamiątkami można się też spotkać w rejonie Trzeciego Molo, które jest dla wielu turystów i kuracjuszy popularnym miejscem spacerów.

Inne ciekawe atrakcje

Latarnia morska z końca XIX wieku, neogotycki kościół Najświętszego Zbawienia orz Muzeum Chleba – oto kolejne atrakcje, dzięki którym w Ustce nuda nikomu z nas nie zagrozi. Cennym skarbem tego nadmorskiego kurortu jest też wspaniała kolekcja kamieni, którą można podziwiać w miejscowym Muzeum Minerałów. Tak szeroki wybór atrakcji sprawia, że w Ustce każdy z nas, bez względu na wiek i swe indywidualne zainteresowania, będzie mógł spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.

Zobacz więcej na scanholiday.com.pl