termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Sport

Posezonowe wyprzedaże dla narciarzy. Co warto kupić?

Miłośnicy sportów zimowych doskonale znają ceny standardowego wyposażenia narciarza i snowboardzisty. Odpowiednia kurtka, spodnie, kask, gogle i rękawice – to dopiero początek. Koszty generuje także sprzęt (własny lub wypożyczony), skipass i inne, równie ważne akcesoria (takie jak bielizna termiczna). Dlatego czasami warto poczekać z dużymi zakupami do wiosny, by skorzystać z atrakcyjnych zniżek i od stóp do głów ubrać całą rodzinę. Co warto kupić na posezonowych wyprzedażach dla narciarzy? Sprawdźmy.

Kurtki, spodnie i kombinezony narciarskie

Porządna kurtka narciarska to gwarancja komfortu nie tylko na stoku, ale również podczas wypoczynku zwanego apres-ski. Model odpowiedni na stok to taki, który posiada pas śniegowy, kaptur oraz kieszeń na skipass. Oczywiście kurtka na stok powinna być ciepła i wodoodporna. W sezonie zimowym za porządną odzież narciarską trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Na wyprzedażach znajdziesz kurtki przecenione co najmniej o połowę. Każdy dobry sklep z odzieżą narciarską po sezonie wyprzedaje także spodnie i kombinezony narciarskie. Jednak w tym przypadku trzeba się spieszyć, bo kolejne modele w standardowych rozmiarach znikają bardzo szybko.  

Sprzęt narciarski z wyprzedaży

Wiosną warto również rozejrzeć się za nowym sprzętem narciarskim. Jeśli preferujesz sprzęt “z drugiej ręki”, możesz sprawdzić ofertę serwisów aukcyjnych. Po sezonie wielu narciarzy i snowboardzistów sprzedaje dobrej jakości sprzęt w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj jednak, by uważnie czytać opisy produktów i opinie o sprzedawcy. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się ich zadać. Uczciwy sprzedawca na pewno na nie odpowie i nie będzie miał nic do ukrycia. Sprzęt narciarski w atrakcyjnych cenach możesz też kupić w oryginalnych sklepach sportowych. W butikach z odzieżą narciarską znajdziesz między innymi przecenione gogle, kaski i ochraniacze.

Akcesoria narciarskie

Akcesoria narciarskie to stosunkowo najtańsze rzeczy z całego wyposażenia narciarza i snowboardzisty. Mimo tego nie warto za nie przepłacać i warto zainteresować się wiosennymi obniżkami w butikach z odzieżą narciarską. Dzięki temu za porządne rękawice zapłacisz nie 500, a 300 złotych, a czapkę znanej marki “upolujesz” przecenioną nawet o 50%. Warto sprawdzić także ofertę sportowych okularów i plecaków, które mogą przydać się nie tylko następnej zimy, ale i nadchodzącego lata. Porządny plecak z pewnością wykorzystasz podczas wycieczki w góry, a okulary zabierzesz na wczasy nad morze.