termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Pokrzywa na włosy i nie tylko

Pokrzywa jest rośliną o bardzo korzystnych właściwościach zdrowotnych. Można ją stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Oba rozwiązania są bardzo dobrym wyborem, dlatego warto poznać szerokie zastosowanie oraz możliwości tej rośliny.

Pokrzywa na włosy

Roślina taka jak pokrzywa w fantastyczny sposób działa na włosy, dlatego z całą pewnością warto korzystać z tego rodzaju substancji. Bardzo dobre działanie ma pokrzywa, która jest spożywana w formie naparu. Można w niej znaleźć szereg aktywnych składników, a także liczne witaminy. Wśród nich można przede wszystkim wymienić witaminę K, E, B1, a także witaminę C. W bardzo korzystny sposób wpływa na całokształt funkcjonowania organizmu człowieka. Wśród jej głównych działań można przede wszystkim wymienić właściwości moczopędne, dlatego polecana jest w przypadku kamicy nerkowej. Oprócz tego pomaga na anemię oraz brak apetytu. Z powodzeniem można ją także stosować w przypadku ogólnego osłabienia organizmu, a także biegunki. W bardzo korzystny sposób wpływa na ogólną kondycję takich elementów ciała jak włosy czy paznokcie.

Wypadanie włosów

Pokrzywa ma bardzo dobre działanie na ogólny stan włosów. Zapobiega również ich wypadaniu, co jest fantastycznym działaniem dla każdej osoby, która zmaga się z tego rodzaju problemami. Dlatego korzeń pokrzywy jest bardzo popularnym składnikiem wszelkiego rodzaju preparatów przeznaczonych do skóry łysiejącej. W bardzo dobry sposób stymuluje wzrost nowych włosów. Jednak warto się upewnić czy w naszym przypadku pokrzywa nie wywoła żadnej alergii czy też innych działań niepożądanych. Jest to bardzo istotne w celu zapobiegania dalszym problemom z tym związanych. Przed podjęciem się tego rodzaju terapii można skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Należy go zapytać czy nasz ogólny stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie kuracji preparatami składającymi się z takiej rośliny jak pokrzywa.

Przetłuszczanie się włosów

Napar z pokrzywy ma również bardzo korzystne działanie na włosy, które są tłuste oraz się przetłuszczają w nadmierny sposób. Jest to bardzo częsty problem, który dotyka wielu kobiet w różnym wieku. Dlatego są one najczęściej zmuszone do codziennego mycia włosów, aby problemy z nimi związane nie były widoczne w nadmierny sposób. Dlatego dobrze jest zastosować na włosy odpowiedni wywar z pokrzywy. Można do tego celu wykorzystać suszone liście pokrzywy, a nawet herbatki z tej rośliny. Należy ją zaparzyć, a następnie powstały napar ostudzić oraz płukać w nim włosy. Nie jest konieczne jego spłukiwanie.

Wzmocnienie włosów

Pokrzywa ma też fantastyczne właściwości wzmacniające włosy. W tym celu warto ją wymieszać z taką substancją jak ocet, ponieważ korzystne oddziaływanie będzie jeszcze większe. Pokrzywa z octem działa przede wszystkim na ogólne wzmocnienie cebulek włosowych, dzięki czemu będą one bardziej odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych. Do tego celu warto wykorzystać suszoną pokrzywę w liściach. Jej trzy łyżeczki należy wymieszać z dwoma łyżkami octu jabłkowego. Do powstałego roztworu należy dodać około pół litra wrzącej wody, w której parzy się napar z pokrzywy. Przygotowanym naparem należy w bardzo dokładny sposób płukać włosy. Później nie trzeba ich dodatkowo przepłukiwać wodą, jednak można owinąć głowę ręcznikiem podczas suszenia włosów. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które zmagają się z tego rodzaju problemami z włosami.

Herbata z pokrzywy

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie herbaty z pokrzywy. Jej regularne picie ma korzystny wpływ nie tylko na włosy, a na całe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jednak warto przed planowaną kuracją skonsultować się z lekarzem. Określi on, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do spożywania tego rodzaju napoju lub produktów, które w swoim składzie zawierają pokrzywę. Podczas dbania o włosy można również wykorzystać różnego rodzaju kosmetyki, które zostały stworzone na bazie tej rośliny. Wśród nich można wymienić między innymi szampony czy też odżywki.