termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle Poradnik Uroda

Domowe sposoby na laminowanie włosów

Laminowanie włosów jest bardzo prostym zabiegiem, który jest chętnie wykonywany przez wiele kobiet. Dzięki niemu włosy nabierają gładkości, a także niepowtarzalnego połysku. Warto się dowiedzieć, jak można tego rodzaju zabieg przeprowadzić z wykorzystaniem domowych sposobów. Wśród bardzo popularnych metod można wymienić laminowanie włosów substancjami takimi jak żelatyna, agar-agar, a także siemię lniane. Z całą pewnością przyniesie to bardzo korzystne efekty dla włosów.

Laminowanie włosów żelatyną

W ostatnich latach laminowanie włosów stało się bardzo popularnym rodzajem zabiegu, chętnie wykonywanym przez wiele kobiet. Dlatego zabieg ten z powodzeniem można wykonać w domowym zaciszu z wykorzystaniem różnego rodzaju substancji. Wśród nich można przede wszystkim wymienić żelatynę, która daje bardzo dobre efekty na włosach. Wytwarza na nich cienką warstwę ochronną, która gwarantuje bezpieczeństwo przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, a także przed zniszczeniem włosów dzięki nim. Zabieg laminowania włosów żelatyną z całą pewnością posiada szereg zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, w porównaniu do tego samego zabiegu, ale wykonywanego w gabinecie kosmetycznym. Przynosi także bardzo pozytywne rezultaty, ponieważ jest efektywny i skuteczny. W celu wykonania tego rodzaju zabiegu należy wymieszać łyżkę żelatyny z trzema łyżkami gorącej wody. Następnie na lekko wilgotne włosy należy nałożyć powstałą mieszaninę. Powinno to się odbyć w sposób bardzo równomierny. Po tym należy założyć czepek oraz odczekać około trzydzieści minut. Gdy czas minie można zdjąć czepek oraz powinno się wypłukać włosy, a także je wysuszyć. Włosy po wykonanym zabiegu powinny się w dużo lepszy sposób prezentować oraz być bardziej błyszczące. Z całą pewnością będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego.

Laminowanie włosów agarem

Bardzo dobrym sposobem na laminowanie włosów jest też wykorzystanie agaru. Jest to substancja bardzo podobna w działaniu do żelatyny, dlatego z powodzeniem można ją również wykorzystać do tego celu. Agar nadaje się w szczególności dla osób, które w swoim codziennym funkcjonowaniu nie używają żadnych produktów odzwierzęcych, czyli na przykład wegetarian oraz wegan. Agar tym się właśnie różni od żelatyny, że jest pochodzenia roślinnego. Można go również stosować w przypadku, gdy bardzo nam nie odpowiada zapach żelatyny, ponieważ jest on dość nieprzyjemny. Agar-agar pozyskiwany jest z glonów, a jego zapach oraz smak jest praktycznie niewyczuwalny. W celu zalaminowania włosów należy postępować podobnie jak w przypadku żelatyny. Łyżkę agaru należy wymieszać z trzema łyżkami gorącej wody, ponieważ rozpuszcza się on dopiero w stosunkowo wysokich temperaturach. Powstałą mieszaninę należy w bardzo dokładny sposób rozprowadzić na włosach, przykryć czepkiem oraz odczekać około trzydzieści minut. Po całym procesie należy wypłukać włosy oraz je wysuszyć. Z całą pewnością zabieg ten przyniesie szereg korzystnych efektów.

Laminowanie włosów siemieniem lnianym

Włosy można również z powodzeniem laminować substancją taką jak siemię lniane. Jest to produkt bardzo bogaty w liczne składniki mineralne, a także witaminy. Dzięki temu ma dodatkowy korzystny wpływ na włosy każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Siemię lniane ma działanie zarówno osłaniające włosy, jak i je regenerujące, dlatego jest polecane podczas posiadania wszelkiego rodzaju problemów z włosami. W celu wykonania zabiegu laminowania należy zmieszać trzy łyżki siemienia lnianego wraz z dwoma szklankami wody. Następnie całość należy zagotować i gotować przez około dziesięć minut. Jak mikstura wystygnie należy nakładać ją na delikatnie zwilżone pasma włosów. Następnie na głowę należy założyć czepek oraz odczekać około godzinę. Po tym czasie powinno się w bardzo dokładny sposób wypłukać włosy, a także je wysuszyć. Po przeprowadzonym zabiegu pasma włosów będą odpowiednie wygładzone, a także błyszczące. Z całą pewnością będą się w dużo lepszy sposób prezentowały niż przed zabiegiem, dlatego warto go wykonać w swoim domu.