termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Opinie klientów
Poradnik

Opinie klientów pomagają znaleźć wiarygodne drogerie online

Pandemia sprawiła, że wielu Polaków odkryło zakupy online. Kupujemy coraz więcej i coraz bardziej różnorodne produkty. Większość z nas jest zadowolona z zakupów, ale zdarza się też, że zakupy kończą się niepowodzeniem. Zobacz jak zapobiec nieudanym zakupom i nie narazić się na oszustwo.

Opis produktu

Kupując znany sobie produkt nie kupujesz kota w worku. Nawet jeśli w sklepie internetowym brakuje szczegółowego opisu, to nie musisz się tym przejmować. Zupełnie inaczej jest w przypadku wyboru produktu zupełnie nieznanego. Brak szczegółowego opisu może sprawić, że dokonany zakup będzie nieudany. Dużym problemem okazuje się m.in. zakup odzieży. Głównym tego powodem jest podawanie przez sprzedawców rozmiarów przyznanych przez producentów. Ze względu na brak standaryzacji rozmiarów ubrania oznaczone tym samym symbolem rozmiarowym potrafią znacznie się od siebie różnić. Niczym dziwnym jest, że w szafach większości Polaków można znaleźć odzież w trzech czy czterech rozmiarach pasującą na jedną i tę samą osobę. Podobnie jest także w przypadku innych produktów, w tym kosmetyków czy akcesoriów do pielęgnacja ciała i włosów. Dlatego robiąc zakupy warto dokładnie czytać opis poszczególnych towarów, ale to nie wszystko.

Opinie na temat produktów

W większości sklepów internetowych poza opisem produktu przygotowanym przez sprzedawcę lub producenta można znaleźć również opinie klientów. Warto czytać opinie o produktach ponieważ można się z nich dowiedzieć czy opis produktu jest zgodny z rzeczywistością. Klienci dzielący się swoją opinią o konkretnym produkcie często zwracają uwagę na detale, które trudno znaleźć w opisie. Można dowiedzieć się, że doskonała farba do włosów, wcale nie jest tak dobra, jak to jest w podawane w reklamach, a hipoalergiczny krem do rąk może spowodować podrażnienia u osób szczególnie wrażliwych itp. Z drugiej strony pojawia się także mnóstwo pozytywnych opinii, które świadczą o tym, że dany produkt jest rzeczywiście wart polecenia. Dzięki takim opiniom znacznie zmniejsza się ryzyko zakupu produktu niespełniającego oczekiwań. Wielu doświadczonych klientów przeglądając opinie sprawdza przede wszystkim wpisy negatywne, ponieważ pozwalają one na znalezienie ewentualnych „wad” produktu i stwierdzenie czy są one dla nich rzeczywiście istotne. Informacja o nieodpowiednim odcieniu literek na opakowaniu perfum z pewnością nie prowadzi do rezygnacji z ich zakupu.

Opinie na temat sprzedawcy

Ogromna liczba sklepów internetowych sprawia, że można wybierać te, w których oferta jest najbardziej atrakcyjna zarówno jeśli chodzi o asortyment jak i ceny produktów. Jednakże nie wszystkie sklepy traktują swoich klientów równie dobrze. Są takie, w których na realizację zamówienia czeka się kilka godzin i takie, w których podobne zamówienie realizowane jest kilka dni. Podobnie ze zwrotami towaru czy rozpatrywaniem reklamacji. Dlatego warto sprawdzać nie tylko opinie na temat konkretnych produktów ale także te dotyczące jakości usług świadczonych przez sprzedawcę. Jest to szczególnie ważne w przypadku dokonywania zakupów w nowym, nieznanym sobie sklepie oraz na platformach sprzedażowych. Osoby ceniące sobie firmy etyczne mogą zajrzeć na stronę https://www.gowork.pl gdzie znajdują się też opinie o firmach jako pracodawcach. Dzięki kilku pozytywnym słowom napisanym przez klientów lub pracowników można zorientować się czy zamówienie zostanie szybko zrealizowane, przesyłka nadejdzie terminowo a w razie problemów sprzedawca szybko rozpatrzy reklamację.

Pisz opinie – to pomaga innym

Jeśli często robisz zakupy w sieci i korzystasz z opinii innych klientów, pamiętaj, aby dodać także coś od siebie. Napisanie kilku słów o produkcie czy sprzedawcy zajmie Ci kilka minut a kolejnej osobie pomoże kupić sprawdzony produkt u dobrego sprzedawcy.