termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Nartorolki terenowe
Lifestyle

Nartorolki terenowe czy warto kupić?

Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na nartach, ale aura za oknem nie sprzyja śnieżnym szaleństwom, to jest dla Ciebie alternatywa. Możesz zdecydować się na nartorolki i jeździć po górskich szlakach nawet latem. Z naszego tekstu dowiesz się, na czym to polega i jak dobrać odpowiedni sprzęt.

Czym są nartorolki?

Pokonywanie górskich tras jest możliwe, nawet jeśli za oknem jest wysoka temperatura. I nie chodzi tu o spacer, czy bieganie. Możesz je pokonać tak samo, jakbyś to zrobił zimą na nartach. Umożliwi Ci to wyjątkowy sprzęt, jakim są nartorolki. Nazwa wskazuje na to, jakie elementy zostały połączone do ich wykonania. Chodzi tutaj oczywiście o rolki i narty. W porównaniu do tradycyjnych nart są one o wiele krótsze, dodatkowo na początki i na końcu znajdują się kółka. Do jazdy na nich używa się również kijków. Spodobał Ci się ten pomysł, jednak nie masz na to pieniędzy? Możesz je bardzo łatwo uzyskać, jeśli zdecydujesz się na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest pożyczka online.

Można wyróżnić dwa rodzaje tego sprzętu. Pierwszy typ to typowo sportowy. W nich wykorzystuje się małe kółka, które umożliwiają szybką jazdę. Są one przeznaczone do podróżowania po twardych nawierzchniach, nie nadają się do jeżdżenia po bezdrożach. Bardzo często są wykorzystywane w okresie letnim przez biegaczy narciarskich, wielką miłośniczką tego typu sprzętu jest mistrzyni olimpijska z Vancouver oraz Soczi – Justyna Kowalczyk.

Drugi rodzaj bardzo dobrze sprawdzi się na bezdrożach. To sprzęt terenowy, który umożliwia jazdę po nieubitych nawierzchniach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu większych kółek w konstrukcji. Oczywiście jazda po piaszczystych terenach raczej nie będzie możliwa, ale już po leśnych, górskich szlakach nie powinno być problemów.

Czy warto kupić nartorolki terenowe?

Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na nartach i latem nie możesz się doczekać, aż przyjdzie zima, to pytanie nie powinno brzmieć czy kupić, tylko jaki sprzęt wybrać. Ponieważ dla zapalonych narciarzy nie ma nic gorszego niż czekanie na to, aż spadnie śnieg, to doskonałym sposobem na to, żeby pozostać w formie, jest wybór nartorolek. Jednak często trudno jest zdecydować, czy lepsze będą modele sportowe, czy terenowe. Ten pierwszy typ dobrze się sprawdza dla osób, które chcą wyczynowo uprawiać ten sport. Jeśli nie chcesz się ścigać i zależy Ci na tym, żeby spokojnie podziwiać krajobrazy, to zdecyduj się na model terenowy. Na nim pojedziesz zarówno po asfaltowej trasie, jak i po leśnym szlaku.

Jak wybrać nartorolki terenowe?

Jeśli szukasz swoich pierwszych nartorolek, to warto skorzystać z porady osoby bardziej doświadczonej. Może to być pracownik sklepu albo ktoś, kto dłużej już na nich jeździ. Najlepiej jest przymierzyć dany model, po to, żeby sprawdzić, czy jest wygodny. Ponadto najlepiej wybrać nartorolki, które zapewniają dobre usztywnienie stopy. Na początku ważna jest stabilizacja, a takie modele ją zapewnią.