Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Turystyka Zdrowie

Baseny termalne w Polsce. Przegląd najlepszych ofert

Baseny termalne i parki wodne to rozrywka dla całej rodziny. Polacy coraz częściej wybierają tę formę wypoczynku nie tylko na weekend, ale również podczas dłuższych przerw w nauce i pracy. Co więcej, nasi rodacy nie muszą już jeździć do południowych sąsiadów, gdyż w Polsce mamy sporo ciekawych ofert w atrakcyjnych cenach. Czym nasze polskie termy różnią się od tych słowackich? Które miejsca najchętniej wybierają klienci? Poniżej lista kilku najpopularniejszych basenów termalnych w Polsce.

#1 Termy Chochołowskie

Jak wiadomo, Podhale to stolica nie tylko gór, ale i basenów termalnych. Czy może być coś lepszego niż relaks w gorącej wodzie z widokiem na Tatry? Jednym z najpopularniejszych kompleksów basenowych na Podhalu są Termy Chochołowskie. To największy tego typu obiekt w okolicy, zlokalizowany między Witowem a Chochołowem (około 15 kilometrów od centrum Zakopanego). Znajdziesz tam ponad 30 basenów krytych i odkrytych, szereg atrakcji dla dzieci i starszych (zjeżdżalnie, bąbelki, rwące rzeki) oraz bardzo rozbudowaną strefę saun i SPA. 

#2 Termy Bania

Termy Bania, położone nieopodal stoku narciarskiego w Białce Tatrzańskiej, to raj nie tylko dla miłośników sportów zimowych. Obiekt czynny jest przez cały rok i posiada dwie strefy – głośną i cichą. Do dyspozycji klientów są baseny z ciepłą i chłodniejszą wodą oraz liczne zjeżdżalnie i jacuzzi. 

#3 Termy Bukovina

Pozostajemy na Podhalu i zaglądamy do jeszcze jednego kompleksu termalnego. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziesz baseny, zjeżdżalnie, grotę solną, sauny i strefę SPA. Wszystko to z widokiem na panoramę Tatr. 

#4 Termy Uniejów

Aby zażyć kąpieli w gorącej wodzie, nie trzeba jechać na południe Polski. Termy Uniejów, zlokalizowane u stóp XIV-wiecznego zamku w Uniejowie (województwo łódzkie), to jeden z najciekawszych tego typu obiektów. Do zasilania basenów wykorzystuje się źródła solankowe, które mają unikalne właściwości lecznicze. Do dyspozycji klientów są również baseny z hydromasażem, sauny i liczne atrakcje dla dzieci. 

#5 Termy Maltańskie

Termy Maltańskie w Poznaniu to największy aquapark w Polsce, podzielony na dwie części: sportową i rekreacyjną. W pierwszej części popływasz wyczynowo, a w drugiej zrelaksujesz się termalnej solance, wydobywanej z głębokości 1300 metrów. W Termach Maltańskich nie brakuje również zespołu zjeżdżalni i stref dla najmłodszych.

Mniejsze baseny termalne znajdują się również w Szaflarach (województwo małopolskie), nieopodal Warszawy (Termy Mszczonów), w Lądku Zdroju (województwo dolnośląskie), w Karkonoszach (Termy Cieplickie) oraz na Warmii i Mazurach (Termy Warmińskie). Wystarczy spakować strój kąpielowy i ruszać w drogę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.