termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Jakie warzywa jeść zimą
Lifestyle

Jakie warzywa jeść zimą, aby dostarczyć organizmowi możliwie najwięcej witamin?

Czy w okresie zimy i wczesnej wiosny niechętnie sięgasz po warzywa? Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowiem i odpornością, musisz to zmienić! Podpowiadamy, jakie produkty warto włączyć do swojej diety pod koniec zimy.

Odpowiednia podaż warzyw w diecie jest niezwykle ważna, jeśli chcesz dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów, bez względu na porę roku. Są jednak produkty, po które warto sięgać szczególnie na przednówku.

Pokochaj kiszonki

Jeżeli chcesz wspomóc swój organizm oraz pozytywnie wpłynąć na florę jelitową, jedz regularnie kiszonki. Oczywistym wyborem jest kapusta kiszona i ogórki, ale na tym nie kończą się możliwości. Jeżeli lubisz azjatyckie smaki, sięgnij po kimchi. Zazwyczaj jest ono też nieco pikantne, co pomoże Ci się rozgrzać w chłodne dni. Możesz też samodzielnie przyrządzać kiszonki, np. z marchewki, dyni czy buraków! 

Postaw na warzywa korzeniowe i cebulowe

Źródłem cennych dla organizmu substancji odżywczych i witamin są również warzywa korzeniowe, takie jak buraki, seler, czarna rzepa czy marchew. Dzięki temu, że odznaczają się one wysoką trwałością, mogą pochodzić z dobrych źródeł – mimo tego, że nie ma na nie akurat sezonu. Warzywa takie jak cebula, czosnek czy por, są zaś prawdziwymi sprzymierzeńcami w walce z przeziębieniem i grypą. Szczególnie czosnek, nazywany naturalnym antybiotykiem, powinien na stałe zagościć w Twoim jadłospisie w chłodniejszych miesiącach roku.

Rozważ dietę pudełkową

Jeżeli chcesz zatroszczyć się o swój organizm zimą, możesz również zdecydować się na catering dietetyczny. Renomowane firmy, takie jak LightBox, układają swoje jadłospisy z uwzględnieniem różnych rodzajów warzyw oraz troszczą się o to, aby posiłki były odpowiednio urozmaicone i bogate w witaminy oraz makro- i mikroskładniki. Z dobrej diety pudełkowej mogą skorzystać mieszkańcy wielu polskich miast (w tym Łodzi: https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-lodz).

Eksperymentuj w kuchni, sięgaj po nieprzetworzone i zdrowe produkty lub wybierz dietę pudełkową, aby zapewnić sobie wszystko to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu!