Sport, Rekreacja, Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Lifestyle

Gry edukacyjne dla przedszkolaków. 4 propozycje

Okres przedszkolny to najlepszy czas na to, by rozbudzić w maluchu ciekawość świata oraz zachęcić go do poznawania niuansów wiedzy na różne tematy. Wachlarz metod, po które mogą sięgnąć rodzice przedszkolaków jest naprawdę szeroki i obejmuje między innymi wspólne spacery i wyjścia do muzeów czy centrów nauki, czytanie przeznaczonych dla dzieci w tym wieku książeczek czy zapisanie pociechy na tematyczne zajęcia. Warto pamiętać także o różnego typu grach i quizach, które umożliwią naukę poprzez zabawę.

  1. Gry edukacyjne dla 3 latków. Gra zręcznościowa Skaczące czapeczki
  2. Gry edukacyjne dla 4 latków. Mały Geniusz Quiz Ciało człowieka
  3. Gry edukacyjne dla 5 latków. Gra edukacyjna Co to jest czas?
  4. Gry edukacyjne dla 5 latków. Karty Angielski w zagadkach

Gry edukacyjne dla 3 latków. Gra zręcznościowa Skaczące czapeczki

Harmonijny rozwój malucha powinien skupiać się nie tylko na jego intelekcie, ale też sferze psycho-motorycznej. Poza klasycznymi rozwiązaniami, takimi jak rowerki, trampoliny czy hulajnogi, warto również sięgnąć po gry zręcznościowe. Jedną z nich są Skaczące czapeczki, będące nowoczesną wersją dobrze nam znanej klasycznej gry Leśne skoczki. Gra polega na umieszczeniu charakterystycznych pionków w kształcie stożka na tarczy za pomocą małej katapulty.

Gry edukacyjne dla 4 latków. Mały Geniusz Quiz Ciało człowieka

Wiedza na temat anatomii i sposobu działania ludzkiego ciała to jedno z najważniejszych zagadnień w życiu każdego człowieka. Jej naukę warto rozpocząć tak wcześnie, jak tylko jest to możliwe. Rodzice przedszkolaków zrobią to na przykład dzięki grze edukacyjnej Mały Geniusz Quiz Ciało człowieka. W zabawnej, przystępnej dla kilkuletniego dziecka, formie, pozwoli ona przyswoić wiedzę z zakresu budowy ludzkiego ciała oraz znaczenia poszczególnych organów i, tym samym, świadomie zadbać o swoje zdrowie.

Gry edukacyjne dla 5 latków. Gra edukacyjna Co to jest czas?

Korzystanie z zegara to jedna z najważniejszych umiejętności i warto posiąść ją jak najwcześniej. Pomoże w tym gra edukacyjna Co to jest czas?, która nie tylko pozwoli maluchom dowiedzieć się, jak odczytywać czas na różnych rodzajach zegarów, ale też podpowie im, jakie aktywności wykonujemy zwykle o danej porze.

Gry edukacyjne dla 5 latków. Karty Angielski w zagadkach

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach absolutnie niezbędna. W jej opanowaniu na początku nauki może okazać się pomocna gra edukacyjna Karty Angielski w zagadkach, która pozwoli poznać podstawy tego języka i rozbudzić w maluchu ciekawość. Wszystkie gry z tego zestawienia dostępne są na stronie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-5-lat_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10569.html.