termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

płyny do mycia podłóg
Poradnik

Skuteczne płyny do mycia podłóg w różnych pomieszczeniach – jakie wybrać?

Mogłoby się wydawać, że pielęgnacja podłóg nie jest skomplikowanym zajęciem. Wystarczy jednak przejrzeć ofertę sklepów z chemią gospodarczą, aby przekonać się, że płyny do mycia podłóg to szeroki wachlarz rozmaitych produktów. Podłogi codziennie zbierają mnóstwo kurzu i ulegają zabrudzeniom, toteż odpowiednia pielęgnacja nawierzchni jest niezbędna, by w domu lub budynku użytkowym zachować higienę. Jakie środki czystości warto zatem wybrać? Oto kilka wskazówek.

Dobór płynu w zależności od rodzaju nawierzchni

Kupując płyn do mycia podłóg (np. na stronie https://www.clineo.pl/dom/sprzatanie/mycie-podlogi/) należy uwzględnić rodzaj nawierzchni, na której będzie stosowany. Wiele osób pomija ten istotny szczegół, co skutkuje nieestetycznymi zaciekami i smugami na podłodze, a czasem nawet uszkodzeniem jej struktury. Aby mieć pewność, że dana nawierzchnia będzie właściwie wyczyszczona, a jej naturalny wygląd pozostanie nienaruszony, koniecznie trzeba wybierać środki dedykowane do określonego rodzaju podłóg. W sklepie internetowym clineo.pl dostępne są rozmaite płyny do mycia podłóg, między innymi przeznaczone do płytek, parkietów, paneli, PCV, glazury oraz terakoty. Szczególnej troski wymagają podłogi z drewna, zwłaszcza olejowanego oraz lakierowanego. Skuteczny środek chemiczny pozwoli usunąć nagromadzone na nawierzchni bakterie, a jednocześnie zapewni właściwą pielęgnację drewna, zakonserwuje podłogę i dodatkowo ją nabłyszczy. Do mniej wymagających podłóg można stosować płyn o silniejszym działaniu, który skutecznie pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń i pozostawi elegancki połysk bez smug.

Do codziennej pielęgnacji czy do zadań specjalnych?

Dostępne na rynku płyny do mycia podłóg dzielimy nie tylko ze względu na rodzaj powierzchni. Niektóre z nich przeznaczone są do codziennej pielęgnacji podłóg, a innych należy używać do intensywnego mycia. W sklepie clineo.pl można znaleźć preparaty pomocne zarówno w codziennym sprzątaniu, jak i te do zadań specjalnych. Do regularnego czyszczenia nawierzchni można wybrać płyn do mycia podłóg o dużej pojemności, na przykład 5 litrów. Taki środek starczy na długi czas użytkowania. Nie bez znaczenia jest też zapach preparatu. Jeśli ma być używany codziennie, jego kompozycja zapachowa powinna być dla nas przyjemna. Zazwyczaj płyny do pielęgnacji podłóg posiadają aromaty kwiatowe lub cytrusowe, co pozwala uzyskać miłą woń w mieszkaniu. Jeśli natomiast chodzi o środki chemiczne do zadań specjalnych, najlepiej postawić na specjalistyczne preparaty pochodzące od uznanych producentów. Tego typu specyfiki służą nie tylko do mycia podłóg, ale też pozwalają usunąć uporczywe plamy, mają właściwości antystatyczne, nadają powierzchni wysoki połysk lub pomagają w pozbyciu się osadów poremontowych.