termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

e-PIT
Lifestyle

Korzyści z wybrania usług e-PIT

Usługa e-PIT to kolejny etap cyfryzacji wielu usług państwowych. Usługa pozwala na łatwe rozliczenie rocznego zeznania podatkowego i skorzystanie z niej nie wymaga wychodzenia z domu. Sprawia to, że można w bardzo wygodny sposób dokonać wszystkich rozliczeń i cieszyć się prawidłowo złożonym zeznaniem. Skorzystanie z tego rodzaju rozwiązań prowadzi zatem do wielu korzyści i ma jak najbardziej sens. Prezentujemy w jaki sposób skorzystać z dostępnych rozwiązań oraz jakie są korzyści wynikające ze złożenia zeznania podatkowego w formie ePIT.

E-PIT to w pełni darmowa i łatwo dostępna usługa

Sama usługa e-PIT jest w pełni darmowa i dostępna dla każdego podatnika, który składa zeznanie podatkowe przed Urzędem Skarbowym. Ministerstwo zadbało o kwestie związane z dostępnością usługi i daje możliwość bardzo łatwego i wygodnego skorzystania z niej. Wpływa to na samozadowolenie z wybrania tego właśnie rozwiązania, które może wpisać się w oczekiwania. Do skorzystania z ePITów nie ma potrzeby również instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze. Całe zeznanie można wypełnić z poziomu samej przeglądarki internetowej. Specjalnie przygotowane oprogramowanie online pozwala wypełnić całe zeznanie za pomocą łatwego w obsłudze formularza. Wystarczy jedynie podanie podstawowych danych, aby program automatycznie wypełnił konkretne pola w zeznaniu podatkowym. Zdecydowanie ułatwia to pracę na formularzu. Nie czekaj zatem i wypełnij przez Internet formularz e-PIT.

PITax.pl został stworzony, żeby chronić Twoje finanse

Łatwo uwzględnisz wszelkie ulgi podatkowe

Większości podatników przysługują różnorodne ulgi podatkowe. Pozwalają one na obniżenie podstawy opodatkowania, a w efekcie wpływają na bardzo wysokie oszczędności z tym związane. Z tego też powodu skorzystanie ze zróżnicowanych ulg ma jak najbardziej sens i w przypadku wypełniania rocznego zeznania warto dokładnie się zapoznać z tymi, z których można skorzystać. Oszczędności uzyskane w ten sposób mogą być naprawdę wysokie. Wybierając e-PITy można z łatwością dodać do zeznania wszelkie ulgi. Rozwiązania online posiadają zbiór wszystkich dostępnych w danym roku ulg i pozwalają na ich dodanie za pomocą kilku kliknięć. Dodatkowo sama wysokość ulgi zostanie automatycznie wliczona w zeznaniu i przełoży się na ostateczną podstawę opodatkowania. Skorzystanie z tego rodzaju rozwiązania i możliwości jest zatem w stanie dać świetne efekty. Samo rozliczenie podatków będzie dzięki takim rozwiązaniom o wiele prostsze i wygodniejsze.

Unikniesz wielu kosztownych błędów

Stawianie na takie usługi jak e-PIT pozwala również uniknąć kosztownych błędów. Intuicyjne w obsłudze formularze jasno sugerują, które pola należy wypełnić i jak obliczyć wartość, która powinna się w nich pojawić. Wiele obliczeń dokonywanych jest przy tym przez system, który korzysta z najnowszych wytycznych i gwarantuje brak błędów. Dzięki temu gwarantuje to, że nie dojdzie do żadnych pomyłek i Urząd Skarbowy nie będzie wzywał podatnika w celu wyjaśnienia konkretnych kwestii. Nawet osoby nie dysponujące wiedzą podatkową i nie orientujące się w obowiązujących przepisach z łatwością poradzą sobie z wypełnieniem PITa.

EPIT dotyczy wielu rodzajów zeznań

Zeznania podatkowe są zróżnicowane z uwagi na rodzaj osiąganych przychodów. Najpopularniejsze są PIT-36 oraz PIT-37. Dotyczą one działalności gospodarczych i umów o pracę. Korzystając z usługi e-PIT można jednak wybrać także wiele innych rodzajów zeznań podatkowych. W każdym przypadku ich wypełnienie nie będzie stanowiło żadnego problemu i będzie mogło przebiegać w bardzo komfortowy sposób, co ma bardzo duże znaczenie dla podatników.