termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

Klasyczna "mała czarna" od Lavard
Uroda

Klasyczna „mała czarna” od Lavard

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Ponadto jest odbiciem ruchów społecznych i otaczającej ją rzeczywistości. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać.

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Ponadto jest odbiciem ruchów społecznych i otaczającej ją rzeczywistości. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać. Dzięki modzie dokonują się rewolucje w poglądach. To także ona nie raz była deklaracją oczekiwań społecznych oraz efektem doniosłych zmian. Wymienić można najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Kluczową reprezentantką mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Tego debiutu nie można nazwać przypadkowym incydentem. Przeciwnie. Było to wynikiem stopniowych dążeń kobiet do wyrwania się z gorsetów oraz bezdusznych konwenansów. Mała czarna stała się synonimem rewolucji oraz doniosłych zmian. Ta ponadczasowa propozycja koktajlowa o luźnym kroju oraz średniej długości do kolana złamała niejeden stereotyp. Jaką drogę przebyła ta niepozorna kreacja by stać się hitem wśród kobiet?
Ubiór damski przez lata był niezwykle ozdobny oraz rządził się określonymi prawami. Panie mogły pozwolić sobie na najbardziej fantazyjne stroje oraz kolory. W ubiorze na co dzień popularne były jasne barwy oraz delikatniejsze zdobienia. Używane materiały miały mieć bardziej użytkowy charakter oraz być lekkie i swobodne. Kreacje wieczorowe cechowały się z kolei wykwintnymi materiałami, które cechowała najwyższa jakość. Tkaniny wieczorowe były utrzymane w głębokich i ciemniejszych kolorach. Jednakże jeden kolor rządził się wyjątkowymi zasadami. Kolor czarny kojarzony był wyłącznie z żałobą. Dodatkowo suknie wdów objęte były sztywnymi zasadami. Zakazane było noszenie go w codziennym ubiorze. W drodze ewolucji czerń pojawiła się w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była dyskusyjnym wyborem. Czarne kreacje, zwłaszcza dzienne, funkcjonowały na granicy skandalu. A zatem co sprawiło, że „mała czarna” stała się tak popularna?? Być może fakt, że ówczesne kobiety pragnęły wolności, zwłaszcza w modzie. Szybko doceniono przewagę czerni oraz jej uniwersalność. Czerń w końcu przestała być wyłącznym symbolem żałoby oraz stanu duchownego. Moda miała także symbolizować kobiecy potencjał i aktywność. Kobiece stroje stały się wygodne i dawały ulgę. Niezwykłą popularność zyskiwał minimalistyczny look. Czarna sukienka stała się symbolem czasów, w których przyszło jej debiutować. Idąc z duchem czasu, kobiety nie chciały dłużej być skazane na ciężkie i niewygodne suknie. Nie sprawdzały się one podczas pracy oraz coraz powszechniej uprawianych przez panie sportów. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej przeznaczenia na dzienne oraz wykorzystywanych materiałów na wygodniejsze. Luźne kroje miały przede wszystkim być wygodne i podkreślać kobiecość. Nie znaczyło to, że ubiór damski stał się nieelegancki. Przeciwnie. Kobieta w dalszym ciągu miała prezentować się wyśmienicie, a strój miał miał pełnić jedynie rolę dodatku. Mała czarna szybko zyskała łatkę uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też faworytką wpływowych kobiet i gwiazd.
Dzisiejsza „mała czarna” to obowiązkowy element damskiej garderoby. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta ma idealny model w swojej kolekcji. Bez względu na sytuację jest to uniwersalny ubiór, który choć prosty, daje tysiące rozwiązań. Sprawdzi się w wydaniu eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki charakteryzują się bogatszymi krojami. Większość marek posiada w swojej ofercie klasyczną czarną sukienkę, często wzbogaconą o typowe dla siebie ozdoby. Ozdobne ramiona mogą nadać czarnej sukience zupełnie odmiennego charakteru. W zestawieniu ze sznurem pereł oraz czarnymi rękawiczkami da ponadczasowy efekt. Z kolei zestawiona ze sportowymi sneakersami oraz rockową ramoneską będzie genialną propozycją na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Nie trudno mnożyć liczne przykłady, ponieważ mała czarna to niewyczerpane źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to baza stylizacji, która zawsze wygląda świetnie. W zależności od dodatków takich jak rękawiczki czy szal pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.
Nie wszystkie panie w swoim ubiorze codziennym muszą stawiać na elegancję. Wiele Pań bez trudu tworzy ciekawe stylizacje casualowe ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym również na formalne okazje? Rozwiązaniem na to kolejny raz będzie zwykła, czarna sukienka. „Mała czarna” jest wytwornym pomysłem na wizytę w filharmonii, kiedy to każda kobieta na pewno doceni jej uniwersalność. Jest także strojem właściwym na spotkania biznesowe oraz do pracy w biurze. Należy wówczas zwrócić szczególną uwagę na jej krój, użytą tkaninę oraz wzbogacić ją o klasyczny żakiet. Nie bez znaczenia pozostaje jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Klasyczne modele „małej czarnej” ma w swojej kolekcji także marka Lavard. Markę charakteryzuje przywiązanie do elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek biznesowych, a także kolekcji koktajlowych. Panie chcące uzupełnić swoją garderobę o czarną sukienkę zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia stylizacji które posłużą przez wiele lat.

https://www.lavard.pl/produkty/moda-damska,2,2104

https://www.lavard.pl/produkty/moda-damska,2,2104