termabialka.pl

Zdrowy tryb życia dla każdego!

biustonosz
Uroda

Jak właściwie dobrać rozmiar biustonosza?

Idealny biustonosz to taki, którego kobieta nie czuje na ciele. To bardzo istotne, by bielizna była wygodna i komfortowa, a sam biustonosz doskonale maskował wszelkie niedoskonałości figury i podkreślał naturalne atuty kobiety. Jak zatem prawidłowo dopasować biustonosz, by nie tylko dobrze się prezentował, ale również dawał komfort podczas noszenia?

Istotne wskazówki

Dobrze dobrany biustonosz właściwie podtrzyma biust i dodatkowo, w przypadku pań o pełniejszych kształtach, znacznie odciąży kręgosłup. Warto jednak wskazać na kilka istotnych faktów:

  1. Raz dobrany rozmiar nie świadczy o tym, iż z czasem nie ulegnie on zmianie. Biust zmienia się zawsze wtedy, gdy zmienia się ciało kobiety. Ubytek czy lekka nadwyżka kilogramów z pewnością przełoży się na zmianę rozmiaru. 
  2. Rozmiar nie jest uniwersalny. Modele i fasony biustonoszy są bardzo różne i wymagają odpowiedniej przymiarki i należy wybrać ten, który lepiej leży, mimo iż odbiega rozmiarem od naszego standardu.
  3. Dobrze dobrany biustonosz nie wymaga ciągłego poprawiania w ciągu dnia. Biust się nie przesuwa, nie wypada, nic się nie roluje. 

Dobór rozmiaru

Jak zatem wybrać właściwy rozmiar, by bielizna była wygodna?

W pierwszej kolejności należy dokonać niezbędnych pomiarów. W tym celu należy stanąć prosto i oddychać swobodnie. 

Istotny jest obwód pod biustem, dlatego centymetr należy przyłożyć do ciała. Biustonosz jest elastyczny, dlatego miara powinna przylegać ściśle. Liczba odpowiada konkretnemu rozmiarowi, który określany jest co 5 cm. Zatem, jeśli centymetr pokazuje 71 lub 72 należy przyjąć za właściwy rozmiar 70. W przypadku, gdy miara pokazuje 73 lub 74 należy zaokrąglić sumę do 75.

Kolejny krok to rozmiar w biuście. O ile w przypadku rozmiaru pod biustem miara powinna przylegać ściśle, o tyle w biuście centymetr musi przylegać swobodnie, by nie deformować piersi. Należy tak ułożyć miarę, by przylegała wokół ciała na tej samej wysokości. Nie może zatem znajdować się niżej lub wyżej na plecach.

Czas na rozmiar miseczki. Obliczany jest on na zasadzie różnicy między wykonanymi pomiarami. Tutaj z pewnością przyda się tabela, którą można znaleźć w każdym sklepie z bielizną. Światowe marki, takie jak Triumph, posiadają doskonałe obliczenia dostosowane do fasonu biustonosza, co stanowi istotną pomoc w wyborze właściwego rozmiaru.

Ostatni krok to przymiarka. Mimo iż część kobiet uważa czynność za niehigieniczną, biustonosz zawsze wymaga personalnej przymiarki. Po założeniu bielizny należy się pochylić i ułożyć piersi w miseczkach. Powinny leżeć miękko w zagłębieniu i nie wychodzić na boki. Prawidłowy rozmiar można poznać po tym, iż po wypełnieniu miseczki nie pojawiają się żadne zagniecenie w bieliźnie i puste przestrzenie. Ponadto fiszbiny nie mogą uciskać i przygniatać piersi. Muszą okalać je całe i odpowiednio podtrzymywać. 

Prawidłowo dobrany biustonosz z pewnością odpłaci się komfortem i wygodą. Biust w takiej bieliźnie doskonale się prezentuje i nie powoduje żadnych deformacji, co wpływa również na właściwą postawę ciała.